-
AFR 212 - B5 (S) SEM Jazz Theory & Improvisation I
Division II
TR 11:20 am - 12:35 pm
Bernhard Shainman Rehearsal H
3704
-
AFR 212 - B6 (S) LAB Jazz Theory & Improvisation I
Division II
MWF 9:00 am - 9:50 am
Bernhard Presser Choral
3705
-
AFR 212 - B7 (S) LAB Jazz Theory & Improvisation I
Division II
MWF 10:00 am - 10:50 am
Bernhard Presser Choral
3706
-
AFR 212 - B8 (S) LAB Jazz Theory & Improvisation I
Division II
MWF 11:00 am - 11:50 am
Bernhard Presser Choral
3707
-
ANSO 205 - 01 (S) SEM Ways of Knowing
Division II
W 1:10 pm - 3:50 pm
Hopkins Hall 400 (Rogers Room)
3350
-
ANSO 402 - 01 (S) SEM Senior Seminar
Division II
TF 2:35 pm - 3:50 pm
Schapiro Hall 241
3351
-
ARTH 508 - 01 (S) SEM Art and Conservation
Division I
Thomas J. Branchick
MR 6:30 pm - 8:30 pm
3790
-
BIOL 211 - 01 (S) LEC Paleobiology
Division III
TR 9:55 am - 11:10 am
Wachenheim 109
3176
-
BIOL 211 - 02 (S) LAB Paleobiology
Division III
T 1:00 pm - 4:00 pm
Wachenheim 109
3177
-
BIOL 211 - 03 (S) LAB Paleobiology
Division III
W 1:00 pm - 4:00 pm
Wachenheim 109
3178
-
BIOL 220 - 01 (S) LEC Field Botany&Plant Naturl Hist
Division III
MWF 10:00 am - 10:50 am
Biology 202
3043
-
BIOL 220 - 02 (S) LAB Field Botany&Plant Naturl Hist
Division III
T 1:00 pm - 4:00 pm
3044
-
BIOL 220 - 03 (S) LAB Field Botany&Plant Naturl Hist
Division III
W 1:00 pm - 4:00 pm
3045
-
BIOL 231 - 01 (S) LEC Marine Ecology
Division III
TR 11:00 am - 12:15 pm
3764
-
BIOL 231 - 02 (S) LAB Marine Ecology
Division III
R 1:30 pm - 5:00 pm
3765
-
ENGL 239 - 01 (S) LEC Zen and American Literature
Division I
MW 7:00 pm - 8:15 pm
Wachenheim B11
3905
-
ENVI 102 - 01 (S) LEC Environmental Science
Division III
TR 9:55 am - 11:10 am
Wachenheim 017
3144
-
ENVI 102 - 02 (S) LAB Environmental Science
Division III
T 1:00 pm - 4:00 pm
3145
-
ENVI 102 - 03 (S) LAB Environmental Science
Division III
W 1:00 pm - 4:00 pm
3146
-
ENVI 102 - 04 (S) LAB Environmental Science
Division III
R 1:00 pm - 4:00 pm
3147
-
ENVI 214 - 01 (S) LEC Mastering GIS
Division III
MW 11:00 am - 12:15 pm
WachenheimB14
3182
-
ENVI 214 - 02 (S) LAB Mastering GIS
Division III
M 1:00 pm - 4:00 pm
WachenheimB14
3183
-
ENVI 214 - 03 (S) LAB Mastering GIS
Division III
W 1:00 pm - 4:00 pm
WachenheimB14
3184
-
ENVI 220 - 01 (S) LEC Field Botany&Plant Naturl Hist
Division III
MWF 10:00 am - 10:50 am
Biology 202
3046
-
ENVI 220 - 02 (S) LAB Field Botany&Plant Naturl Hist
Division III
T 1:00 pm - 4:00 pm
3047
-
ENVI 220 - 03 (S) LAB Field Botany&Plant Naturl Hist
Division III
W 1:00 pm - 4:00 pm
3048
-
ENVI 351 - 01 (S) SEM Marine Policy
Division II
Writing Skills Difference, Power, and Equity
F 9:00 am - 12:00 pm
3782
-
GEOS 102 - 01 (S) LEC An Unfinished Planet
Division III
MWF 10:00 am - 10:50 am
Wachenheim 017
3170
-
GEOS 102 - 02 (S) LAB An Unfinished Planet
Division III
M 1:00 pm - 3:00 pm
3171
-
GEOS 102 - 03 (S) LAB An Unfinished Planet
Division III
W 1:00 pm - 3:00 pm
3172
-
GEOS 210 - 01 (S) LEC Oceanographic Processes
Division III
Rachel Scudder
TR 9:30 am - 10:45 am
3747
-
GEOS 210 - 02 (S) LAB Oceanographic Processes
Division III
Rachel Scudder
T 1:00 pm - 4:30 pm
3748
-
GEOS 212 - 01 (S) LEC Paleobiology
Division III
TR 9:55 am - 11:10 am
Wachenheim 109
3173
-
GEOS 212 - 02 (S) LAB Paleobiology
Division III
T 1:00 pm - 4:00 pm
Wachenheim 109
3174
-
GEOS 212 - 03 (S) LAB Paleobiology
Division III
W 1:00 pm - 4:00 pm
Wachenheim 109
3175
-
GEOS 214 - 01 (S) LEC Mastering GIS
Division III
MW 11:00 am - 12:15 pm
WachenheimB14
3179
-
GEOS 214 - 02 (S) LAB Mastering GIS
Division III
M 1:00 pm - 4:00 pm
WachenheimB14
3180
-
GEOS 214 - 03 (S) LAB Mastering GIS
Division III
W 1:00 pm - 4:00 pm
WachenheimB14
3181
-
GEOS 302 - 01 (S) SEM Sedimentology
Division III
Writing Skills
TR 11:20 am - 12:35 pm
Wachenheim 205
3187
-
GEOS 302 - 02 (S) LAB Sedimentology
Division III
Writing Skills
R 1:00 pm - 4:00 pm
Wachenheim 205
3188
-
HIST 352 - 01 (S) SEM American Maritime History
Division II
Writing Skills Difference, Power, and Equity
MW 11:00 am - 12:15 pm
3786
-
MAST 211 - 01 (S) LEC Oceanographic Processes
Division III
Rachel Scudder
TR 9:30 am - 10:45 am
3745
-
MAST 211 - 02 (S) LAB Oceanographic Processes
Division III
Rachel Scudder
T 1:00 pm - 4:30 pm
3746
-
MAST 311 - 01 (S) LEC Marine Ecology
Division III
TR 11:00 am - 12:15 pm
3759
-
MAST 311 - 02 (S) LAB Marine Ecology
Division III
R 1:30 pm - 5:00 pm
3761
-
MAST 351 - 01 (S) SEM Marine Policy
Division II
Writing Skills Difference, Power, and Equity
F 9:00 am - 12:00 pm
3781
-
MAST 352 - 01 (S) SEM American Maritime History
Division II
Writing Skills Difference, Power, and Equity
MW 11:00 am - 12:15 pm
3785
-
MUS 104 - B5 (S) SEM Jazz Theory & Improvisation I
Division I
TR 11:20 am - 12:35 pm
Bernhard Shainman Rehearsal H
3695
-
MUS 104 - B6 (S) LAB Jazz Theory & Improvisation I
Division I
MWF 9:00 am - 9:50 am
Bernhard Presser Choral
3696
-
MUS 104 - B7 (S) LAB Jazz Theory & Improvisation I
Division I
MWF 10:00 am - 10:50 am
Bernhard Presser Choral
3697
-
MUS 104 - B8 (S) LAB Jazz Theory & Improvisation I
Division I
MWF 11:00 am - 11:50 am
Bernhard Presser Choral
3698
-
MUS 174 - 01 (S) SEM The Singing Voice
Division I
MR 1:10 pm - 2:25 pm
Bernhard 29
3724
-
MUS 205 - 01 (S) SEM Composition I
Division I
TF 1:10 pm - 2:25 pm
Bernhard 29
3727
-
MUS 206 - 01 (S) SEM Composition II
Division I
TF 1:10 pm - 2:25 pm
Bernhard 29
3728
-
PHLH 402 - 01 (S) SEM Senior Sem Public Health
No divisional credit
TR 9:55 am - 11:10 am
Wachenheim 019
3567
-
PHLH 402 - 02 (S) SEM Senior Sem Public Health
No divisional credit
TR 11:20 am - 12:35 pm
Wachenheim 019
3568
-
POEC 402 - 01 (S) SEM Pol Econ Public Policy Issues
Division II
MWF 10:00 am - 10:50 am
Griffin 4
3881
-
PSCI 319 - 01 (S) SEM Marine Policy
Division II
Writing Skills Difference, Power, and Equity
F 9:00 am - 12:00 pm
3784
-
REL 110 - 01 (S) SEM Religion in Everyday Life
Division II
Writing Skills
TR 11:20 am - 12:35 pm
Griffin 1
3681
Megamenu Social